Moc Gór Festiwal

Życie 85-latka nie musi być nudne

Życie 85-latka nie musi być nudne

Życie 85-latka nie musi być nudne – spotkanie  z Apoloniuszem Rajwą

Człowiek zwykle w tym wieku prowadzi domowy, wygodny i oszczędzający się tryb życia, żeby sobie większą aktywnością nie zaszkodzić na zdrowiu.

Unika wysiłków i większej aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej, a przecież nogi i głowa to są dwie najważniejsze części ciała człowieka, które należy utrzymywać jak najdłużej w dobrej kondycji. Nie można się też izolować, trzeba utrzymywać towarzyskie kontakty, by naładować się pozytywną energią i aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach, a także w życiu publicznym. Że jest to najlepszy sposób na ostatnie lata życia, postaram się opowiedzieć na swoim przykładzie. Wiosną ubiegłego roku w licznym gronie hucznie świętowałem 85 urodziny. W ciągu minionego roku uczestniczyłem aktywnie w wielu wydarzeniach, spotykałem się z ludźmi ze środowiska górskiego, realizowałem też własne pomysły. O tym wszystkim chcę opowiedzieć w mojej prezentacji. Ten bogaty w wydarzenia rok został w marcu zakończony pandemią koronawirusa. Myślę, że moja prezentacja i przemyślenia posłużą innym w godnym i ciekawym przeżyciu lat wieku podeszłego.

Unika wysiłków i większej aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej, a przecież nogi i głowa to są dwie najważniejsze części ciała człowieka, które należy utrzymywać jak najdłużej w dobrej kondycji. Nie można się też izolować, trzeba utrzymywać towarzyskie kontakty, by naładować się pozytywną energią i aktywnie uczestniczyć w  różnych wydarzeniach, a także w życiu publicznym.

Że jest to najlepszy sposób na ostatnie lata życia, postaram się opowiedzieć na swoim przykładzie. Wiosną ubiegłego roku w licznym gronie hucznie świętowałem 85 urodziny. W ciągu minionego roku uczestniczyłem aktywnie w wielu wydarzeniach, spotykałem się z ludźmi ze środowiska górskiego, realizowałem też własne pomysły. O tym wszystkim chcę opowiedzieć w mojej prezentacji. Ten bogaty w wydarzenia rok został w marcu zakończony pandemią koronawirusa. Myślę, że moja prezentacja i przemyślenia posłużą innym w godnym i ciekawym przeżyciu lat wieku podeszłego.