Moc Gór Festiwal

Łukasz Mucha

Łukasz Mucha


Łukasz Mucha przy organizacji festiwalu Moc Gór jest odpowiedzialny za platformę online. Nie wyobraża sobie swojego życia bez gór, stąd stara się spędzać w nich każdą wolną chwilę. Jeśli staje się to niemożliwe, bez najmniejszego zastanawiania angażuje się we wszelkie projekty z nimi związane. Twórca bloga „Inspirowani Tatrami” na platformie internetowej Tygodnika Podhalańskiego. Wspinał się w Tatrach, Alpach (zdobywając w sumie dziewiętnaście czterotysięczników), górach Kaukazu (Elbrus i Kazbek), Pamirze (Pik Lenina 7134 m), Andach (Aconcagua 6962 m) oraz na Kilimandżaro.

Ze swoich podróży czerpie również kuchenne inspiracje, bo poznawanie kuchni świata to wbrew pozorom ogromna wartość dodana alpinizmu.

Studiował automatykę i robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest absolwentem III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie oraz członkiem KW Zakopane.

Na co dzień zajmuje się podłączaniem do sterowników maszyn i tworzeniem systemów wizualizujących ich pracę oraz projektowaniem stron internetowych.