Moc Gór Festiwal

Program

18. MOC GÓR FESTIWAL

16-18.12.2022

ZAKOPANE 

MIEJSCE – CENTRALNY OŚRODEK SPORTU
ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane

 

PIĄTEK 16.12.2022


10.00 – 18.00    Międzynarodowy konkurs filmowy

18.00  19.00    „Lodospady” – Gilberto Merlante opowiada o historii i specyfice wspinaczki w lodzie

19.00 – 20.00    „Druga polka na K2” – spotkanie z Moniką Witkowską

20.00 – 21.30    Skialpinizm w Tatrach – o najtrudniejszych tatrzańskich liniach pokonanych na nartach opowiadają Miroslav Peťo,                           Piotr Konopka i inni. Prowadzenie: Piotr Drożdż 

21.30 – 22.31     Górskie Kino Nocne. „Valdez goes extreme” Kanada (1992), 61 min. reżyseria i produkcja: Harvey Zlataritz, Peter                             Chrzanowski. Film w oryginalnej wersji językowej.

 

SOBOTA 17.12.2022


10.00 – 17.50     Międzynarodowy konkurs filmowy

18.00 – 19.00     Anna Figura – zakopiańska premiera książki „Skitury. Kompletny przewodnik narciarski.”

19.00  20.00     Maciek CiesielskiWspinaczka alpejska „light & fast” i big-wallowa praktycznie

20.00 – 20.30     Celebracja MOCY GÓR // wręczenie statuetki Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego

20.30 – 22.00     Silvo Karo – „Rock’n’Roll na ścianach świata”

                        Laureat Złotego Czekana za całokształt działalności opowiada o swojej niesamowitej karierze wspinaczkowej.

22.30 – …          AFTERPARTY w Piekiełku

 

NIEDZIELA 18.12.2022


10.00 – 13.40     Międzynarodowy konkurs filmowy

14.00 – 15.00     Beata Sabała-Zielińska o swoich książkach opisujących służbę ratowników TOPR

15.00 – 16.00     Wojtek Szatkowski – „Na nartach przez polskie góry” – zakopiańska premiera książki „Narciarstwo wolności”

16.00 – 17.00     Bartek Ziemski – „Broad Peak i Gaszerbrum II na nartach”

17.00 – 17.15     Ogłoszenie werdyktu i przyznanie nagród Jury Międzynarodowego Konkursu Filmowego 18MGF

17.30 – …          Prezentacja nagrodzonych filmów

 

POKAZY FILMÓW KONKURSOWYCH

Piątek, 10.00 – 11.25

ŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA

Robert Żurakowski 83′ 2022 Polska
Piątek, 11.45 – 13:00

HOUSE OF THE GODS

Matt Pycroft 44′ 2022 Wielka Brytania

PORTRETY WOJENNE. KOBIETY – HELENA MARUSARZÓWNA

Aneta Popiel-Machnicka 30′ 2022 Polska
Piątek, 13.10 – 14.40

HÖHENRAUSCH

David Pichler 73′ 2022 Niemcy

JOURNEY TO JAGDULA

Jordan Carroll 15′ 2021 Wielka Brytania
Piątek, 14.50 – 16.20

ZNIKNIĘCIE JANUSZA KLARNERA

Franciszek Berbeka 12′ 2021 Polska

BALANDRAU

Guille Cascante 79′ 2021 Hiszpania
Piątek, 16.30 – 18.00

ANWAR

Rosa García Loire 70′ 2021 Hiszpania

THE PROCESS

Matt Pycroft 15′ 2021 Wielka Brytania
Sobota, 10.00 – 11.00 (58’)

PILASTRO NERO

Elettra Gallone 34′ 2022 Polska

EVERESTMAN

Binod Adhikari 29′ 2022 Nepal

THE LAST SKI MAKER IN SCOTLAND

Euan Robinson 7′ 2022 Wielka Brytania

GRANICA OSTROŻNOŚCI

Piotr Michalak 11′ 2021 Polska
Sobota 11.30 – 13:00

NORTH 6

Frank Kretschmann 29′ 2022 Niemcy

FLY THE ROOF

Harry Seagar, Ryan Wilkes 52′ 2022 Nowa Zelandia
Sobota 13.10 – 14:50

THE VALUE OF TIME

Tom Dauer 25′ 2021 Austria

LA VALLÉE DE L’ILLIEZ

Julien Roserens, Yannick Bacher 72′ 2021 Szwajcaria
Sobota 15.00 – 16:30

DHAULAGIRI IS MY EVEREST

Pavol Barabas 64′ 2022 Słowacja

DROGA

Wojtek Kozakiewicz 23′ 2021 Polska
Sobota 16.40 – 17:40

HOUSE OF THE GODS

Matt Pycroft 44′ 2022 Wielka Brytania

ZNIKNIĘCIE JANUSZA KLARNERA

Franciszek Berbeka 10′ 2021 Polska
Niedziela, 10.00 – 11.00

CARPATIA DIVIDE

Cezary Adamski 20′ 2021 Polska

ŻEBY SIĘ WSPINAĆ

Piotr Tenczyk 10′ 2021 Polska

PORTRETY WOJENNE. KOBIETY – HELENA MARUSARZÓWNA

Aneta Popiel-Machicka 30′ 2022 Polska
Niedziela, 11.10 – 12.40

ŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA

Robert Żurakowski 83′ 2022 Polska
Niedziela, 12.50 – 13.40

THE ANDEAN SCREEN

Carmina Balaguer Monton 49′ 2021 Hiszpania
Niedziela 18.30 – …

NAGRODZONE FILMY