Moc Gór Festiwal

Puchar Europy we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w boulderingu na krakowskim Avatarze już za tydzień – 6-8 sierpnia 2021!

Puchar Europy we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w boulderingu na krakowskim Avatarze już za tydzień – 6-8 sierpnia 2021!

Zapisy zamknięte. Do Krakowa na zbliżającą się drugą edycję Pucharu Europy Seniorów w boulderingu 2021 przyjazd zaplanowało ponad 100 zawodników z 19 krajów Europy.

Na listach startowych zbliżającego się wydarzenia nie brakuje mocnych i doświadczonych zawodników z różnych zakątków Starego Kontynentu.

Wśród kobiet swój start w Krakowie zapowiedziały dwie najlepsze zawodniczki poprzedniej edycji Pucharu Europy – Mailys Piazzalunga oraz Flavy Cohaut, obie z Francji. Szeregi francuskiej ekipy zasili też Fanny Gibert, wielokrotna medalistka Pucharów Świata w boulderingu. Do walki o miejsce w finale z pewnością włączy się zwyciężczyni lipcowej edycji Pucharu Świata w prowadzeniu w Briançon – czeszka Eliska Adamovska, czy Mistrzyni Europy Młodzieżowców w boulderingu z 2019 roku Sandra Lettner z Austrii.

Wśród Panów na Avatarze będziemy mogli oglądać występy trzech finalistów poprzedniej edycji Pucharu Europy, francuzów Emiliena Casado, Mathieu Ternanta oraz Nathana Martina. W roli faworytów wystąpią także zawsze silni zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Alex Waterhouse i William Ridal oraz finalista tegorocznego Pucharu Świata w prowadzeniu we francuskim Briançon Fedir Samoilov z Ukrainy.

W zawodach Pucharu Europy w Krakowie nie zabraknie mocnej reprezentacji Polski. Wśród Panów barwy biało-czerwonych reprezentować będzie 8 zawodników, wśród Pań 5 zawodniczek.

Do walki w Pucharze Europy w Krakowie stanie między innymi Jakub Ziętek, aktualny wicemistrz Polski w boulderingu, a także Piotr Niźnik, Paweł Jelonek, Olaf Malinowski, Kamil Gomółka, Szymon Zalesiński, Arkadiusz Millan i Konstanty Sobański.

Wśród Pań o jak najwyższe lokaty powalczą aktualna wicemistrzyni Polski w boulderingu Bianka Janecka, brązowa medalistka ostatnich boulderowych mistrzostw Polski Daria Nawój oraz Maria Lipkowicz, Kinga Pałka i Monika Błachut.

Pełną listę zawodników znajdziecie tutaj.

Całe wydarzenie relacjonowane będzie LIVE. Więcej informacji na ten temat niebawem, jednak już teraz zarezerwujcie czas i przygotujcie wygodne fotele do śledzenia relacji na żywo w weekend 7-8 sierpnia 2021. Zaczynamy już w sobotę o godzinie 9.00 eliminacjami mężczyzn.

Imprezą towarzyszącą Pucharu Europy będzie spotkanie wspinaczy wszelkiej maści o nazwie Climbing Days na Jurze Południowej w Jerzmanowicach, tuż pod Słonecznymi Skałami w bazie Mountain Climbing School. Zapowiedź tego co będzie się działo podczas weekendu 6-8 sierpnia 2021 znajdziecie w filmiku poniżej. Gwarantujemy – będzie się działo!

Zapisy na warsztaty i rezerwacje miejsc w bazie znajdziecie na stronie wydarzenia.

Puchar Europy we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w boulderingu nie mógłby się odbyć bez wsparcia partnerów i sponsorów: Małopolska, Wild Country i Evolv.