Moc Gór Festiwal

Warsztaty outdoorowe

Organizatorem warsztatów outdoorowych w ramach 17. Festiwalu Moc Gór jest Freeride Academy. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: hi@feerideacademy.pl / +48 733 666 592.
26.06.2021

fast hiking

Fast Hiking jest formą szybkiego przemieszczania się po górach, stanowiącym pomost pomiędzy zwykłym wędrowaniem a biegami górskimi. Dzięki tej idei, połączonej z filozofia light&fast jesteśmy w stanie pokonać dużo więcej terenu i maksymalnie wykorzystać nasz czas w górach. Podczas zajęć skupimy się na efektywnym pokonywaniu terenu w tempie dostosowanym do własnych możliwości, wykorzystaniu kijków trekingowych w trakcie podejścia oraz nauczymy się zbiegać w dół tak, aby odciążać kolana. 

~6h        

5-10    

Paulina Figura

mały plecak do 25l, odpowiedni do pogody panującej w dniu wydarzenia ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, lekkie buty (najlepiej biegowe trailowe), kijki trekingowe lub dedykowane biegom górskim, jedzenie i picie

paulina figura

Przewodnik Tatrzański oraz wieloletnia zawodniczka narciarstwa wysokogórskiego i członkini kadry narodowej w tej dyscyplinie. Zawodowo i życiowo związana z Tatrami. Odkąd pamięta spędza swój czas aktywnie, wspinając się, jeżdżąc na nartach czy biegając.

zapisz się

26.06.2021 / 27.06.2021

rowery enduro

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów.

~4-5h        

10    

Marcin Bukowski

sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan i łokci

Marcin Bukowski

Pasjonat sportów górskich w tym rowerowego enduro. Założyciel Stowarzyszenia Rowerowe Podhale i uczestnik zawodów rowerowych enduro. Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego: - kliknij i przekonaj się.
Więcej:

zapisz się

26.06.2021

Orla perć nie tylko dla orłów

Orla Perć to najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański.

~6-7h        

Michał Ślusarczyk

plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe / do chodzenia po górach

Michał Ślusarczyk

Rodowity Zakopiańczyk, Przewodnik Tatrzański (od 2011), Ratownik Ochotnik TOPR (od 2010). Zimą pracuje jako instruktor freeride’u i razem z Freeride Academy przemierza góry całego świata. Z zamiłowania podróżnik, który nie stroni od dobrego towarzystwa i dobrej zabawy.
Więcej:

zapisz się

26-27.06.2021

TATRA GIRLS - AKTYWNY WEEKEND TYLKO DLA DZIEWCZYN

Aktywny wypoczynek dla duszy i ciała w damskim gronie. Dwa dni wycieczek górskich okiem Przewodniczek Tatrzańskich oraz wieczorne zajęcia jogi w plenerze prowadzone przez Asię z Joga Mudra Pod Tatrami. Wyjścia w góry będą dopasowane do kondycji i predyspozycji uczestniczek, a wieczorne tańce w Szałasie na Polanie będą miały charakter koedukacyjny.

~6-8h                 

12                

Tatra Girls

plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe / do chodzenia po górach

Tatra Girls to projekt stworzony przez Przewodniczki Tatrzańskie – Ewę Stopkę i Agnieszkę Szymaszek, czyli dziewczyny dla dziewczyn. Aktywne  obozy dla kobiet w Tatrach inspirowane potrzebą bycia w górach i mocą kobiecej energii. Wspólne wędrowania, narty, joga, kąpiele w górskich potokach to nie tylko aktywność, ale też ciekawe spotkania, rozmowy, inspiracje i motywacja jaką dajemy sobie nawzajem. Bo kobieta jest siłą!

zapisz się

26.06.2021

ROWERY - SZOSA Z WIDOKIEM NA TATRY

Tatry to miejsce rozgrywania najpiękniejszych wyścigów szosowych w Polsce. Nie tylko za sprawą ciężkich podjazdów i niezwykle szybkich zjazdów, a również widoków, które przychodzi podziwiać kolarzom. Podczas szkolenia poznacie technikę pokonywania zjazdów i zakrętów, kolarskie obyczaje i zachowania podczas jazdy w grupie oraz najpiękniejsze trasy na Pod-halu, Spiszu i Orawie. W zależności od poziomu zgłoszonych osób podzielimy się na grupę ”coffee ride” oraz miłośników mocnej jazdy (80-150 km i 2000-3000 m).

~4-5h         

10              

Sebastian Druszkiewicz

sprawny rower (szosa/ gravel), kask, okulary przeciwsłoneczne, opaska/czapeczka pod kask, oświetlenie (przynajmniej jedna lampka led), bidon z izotonikiem/wodą, zapasowa dętka 

Sebastian Druszkiewicz

35 lat, urodzony w Zakopanem, absolwent SMS Zakopane, Olimpijczyk (Vancouver 2010, Sochi 2014) w łyżwiarstwie szybkim. Od 5 lat startuje w amatorskich wyścigach na szosie (2 x Mistrz Polski Masters ITT - Road Race; TdP Amatorów: 2 x 1m, 2 x 2m; 1 miejsce w 3-etapowym Nowy Targ Road Challenge). Hobby: skialpinizm, biegi górskie.
Więcej:

zapisz się

26.06.2021

SPŁYW DUNAJCEM NA SUP-ACH

Spływ Przełomem Dunajca kojarzy Ci się wyłącznie z flisakami, tratwami i wycieczką szkolną? Pora to zmienić i zaliczyć spływ na SUP-ie! Podczas całego dnia z ekipą SUP Kultura odbędziesz szkolenie typu “intro’ na Jeziorze Czorsztyńskim by następnie zmierzyć się z nieprzewidywalnym Dunajcem (sugerujemy zapisy osobom wcześniej związanym już ze sportami wodno-deskowymi!). W cenie: deska z wiosłem, kapok, kask oraz dojazd Kościelisko-miejsce zajęć-Kościelisko.

~8h         

SUP Kultura

buty sportowe z miękką podeszwą, ciuchy do wody (szybkoschnące), woda, krem z filtrem

Santa i Sara

Sup Kultura to krakowscy promotorzy pływania na SUP-ie, gdzie trzonem ekipy jest Santa i Sara. To oni od lat zaraża-ją kolejne rzesze ludzi pozytywną zajawką i podróżują z deską niemal po całym świecie. Będąc w Krakowie koniecznie zajrzyj-cie do nich do wypożyczalni i wybierzcie się wspólnie na zwiedzanie stolicy małopolski z poziomu Wisły.
Więcej:

zapisz się

26.06.2021

ŚWINICA TRAWERSEM DŻENTELMENA

Po blisko trzech latach zamknięcia szlak na Świnicę przez Zawrat został otwarty na nowo. Jest to jeden z bardziej wymagają-cych szlaków w tym rejonie. Długie odcinki łańcuchów, piękne widoki na Dolinę Pięciu Stawów oraz zapierająca dech w piersiach panorama z wierzchołka czyni tę wycieczkę niezapomnianą przygodą.Tempo wycieczki zaplanowane jest dla śred-nio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą kondycję (ok. 1300 m podejścia i po-nad 20 km istnieje możliwość zjazdu kolejką z Kasprowego Wierchu opcja dodatkowo płatna). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjo-nowany Przewodnik Tatrzański.

~7-8h         

Michał „Bolo” Trzebunia

plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Michał "Bolo" Trzebunia

Wysokogórski Przewodnik Tatrzański II klasy, Instruktor Narciarstwa i Wspinaczki. Wyjątkowo doświadczony w górach nie tylko latem, ale również zimą. Jeden z pionierów narciarstwa pozatrasowego w Polsce, którego można było podziwiać w takich produkcjach filmowych jak “Into The White” czy “The Emotions”. Na co dzień dyżuruje w Obserwatorium Meteorologicznym na Kasprowym Wierchu.
Więcej:

zapisz się

26.06.2021

ROWERY ELEKTRYCZNE ENDURO

Rowery elektryczne z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Dzięki uprzejmości wypożyczalni Bike Point do dyspozycji uczestników wycieczki będą rowery premium marek HaiBike i Husqvarna (amortyzacja 160 mm, silnik 85 Nm, bateria 650 Ah, zasięg do 60 km w terenie extreme) w preferencyjnych cenach.

~4-5h                                                                                             

6                                                                     

Bartek Gostyński                                                     

Bartek Gostyński

Bartek Gostyński to istny multisportowiec. Kiedy nie jeździ na nartach to jeździ na rowerze, jak nie jeździ na rowerze to pływa na windsurfingu czy kitesurfingu. Zimą głównie rozjeżdża świeży puch w Tatrach, a latem wraca do rodzinnego Bielska, gdzie prowadzi wypożyczalnię e-bike’ów i szkolenia pod szyldem Beskid Bike Academy.
Więcej:

zapisz się

NOCLEGI

Uczestnikom Międzygalaktycznego Transferu oraz Festiwalu Moc Gór udostępniamy 2 opcje noclegowe w bezpośrednim sąsiedztwie Szałasu.

Pole campingowe

Na Polanie obok Szałasu będzie można rozbić namiot czy zaparkować kampera. Na miejscu do dyspozycji będą TOITOI-e i sąsiedzki potok.

Cena: 60 zł/os (możliwość campowania w terminie 23-28.06.2021)

POKOJE GOŚCINNE

Miłośnikom wygodnych łóżek i ciepłego prysznica proponujemy nocleg w 4-osobowych pokojach gościnnych z łazienkami.

Cena: 200 zł/os/pt-nd (możliwość rozszerzenia noclegu o dodatkowe doby)

Projekt Akademia Górska został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego, programu Małopolska Gościnna 2021, Gminy Zakopane oraz ze środków prewencyjnych PZU.