Moc Gór Festiwal

Zawody 2021

Edycja Pucharu Europy we wspinaczce sportowej 2021, w konkurencji bouldering, po raz pierwszy w Polsce jako impreza towarzysząca festiwalowi MOC GÓR 2021!

PROGRAM WYDARZENIA
Sobota, 7 sierpnia 2021:
9.00 – eliminacje mężczyzn
16.00 – eliminacje kobiet

Niedziela, 8 sierpnia 2021:
11.00 – półfinał kobiet i mężczyzn
18.00 – finał kobiet i mężczyzn
20.00 – ceremonia wręczenia nagród

Klikając poniżej można obejrzeć relację LIVE z zawodów wspinaczkowych:

Mamy dla Was kilka wejściówek na sobotę i niedzielę! 🙂 Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na niewielką przestrzeń, więc kierujemy się zasadą kto pierwszy ten lepszy 😉
Z uwagi na rangę zawodów, dobro, zdrowie i bezpieczeństwo zawodników z całej Europy możemy wpuszczać jedynie osoby zaszczepione.
Bilety kosztują symboliczne kilka złotych, które w całości przekazujemy na rzecz Schronisko Psie Pole 🐶🐾❤
Będzie nam niezmiernie miło jak przyjdziecie kibicować razem z nami, a przy okazji wspólnie zrobimy coś dobrego wspierając schronisko 🙂
👉Bilety kupicie do północy dnia poprzedzającego wydarzenie:

Już 6-8 sierpnia 2021 roku zapraszamy Was do Krakowa na ścianę wspinaczkową Avatar, aby podziwiać najlepszych wspinaczy Starego Kontynentu podczas zmagań w Pucharze Europy Seniorów we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w konkurencji bouldering. To pierwsze po Mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019 zawody tej rangi rozgrywane w naszym kraju, które przyciągną najlepszych zawodników w konkurencji bouldering.

Bouldering to dyscyplina wspinaczki sportowej, polegająca na pokonywaniu kilkumetrowych ścian wspinaczkowych po specjalnie ułożonych drogach(boulderach). Zawodnicy mają za zadanie przejście określonego problemu wspinaczkowego w wyznaczonym czasie, gdzie punktowane są dwa miejsca – mniej więcej w połowie ścianki – ZONA oraz na końcu boulderu – TOP. Za przygotowanie boulderów odpowiada Chief Routesetter IFSC, wspierać go będą doświadczeni polscy konstruktorzy dróg PZA.

Wspinaczka odbywa się bez asekuracji w postaci liny, jedynym zabezpieczeniem są grube materace na które zawodnicy zeskakują ze ściany. Im więcej zdobytych TOPów i ZON, tym lepszy wynik, liczone są również próby oddane na danym problemie.

Eliminacje wyłonią 40 półfinalistów (20 kobiet i 20 mężczyzn). Do finału awansuje 12-stu najlepszych zawodników (6 kobiet i 6 mężczyzn). Finały odbędą się w przyjemnej wieczornej atmosferze, o którą zadba DJ grający na żywo, a także specjalne oświetlenie.

Wspinaczka sportowa to młoda, dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. W 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o włączeniu wspinaczki do programu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wiemy również, że wspinaczka znajdzie się w programie Igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Zawody te są kontynuacją rozgrywanych przez wiele lat zawodów rangi Pucharu Polski w boulderingu Zako Boulder Power, posiadających markę i renomę, o których śmiało można powiedzieć, że są jednymi z najlepszych zawodów w kalendarzu Polskiego Związku Alpinizmu.

Zawody będą transmitowane online, dlatego już teraz rezerwujcie sobie czas w weekend 6-8 sierpnia 2021!