Moc Gór Festiwal

Akademia Górska

Akademia Górska

Wspinanie w skałach i nie tylko, poruszanie się w terenie eksponowanym i ABC via ferrat to tematy warsztatów ramach Akademii Górskiej, która po raz kolejny odbędzie się w ramach festiwalu Moc Gór. Akademia odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia w rejonie Mnicha, Dolinie Lejowej i w Tatrzańskiej Kotlinie.

Akademia Górska 2020

W trakcie festiwalu po raz kolejny odbędą się warsztaty organizowane w ramach Akademii Górskiej. W tym roku będzie można poszerzyć swoje umiejętności z zakresu wspinania, poruszania się w terenie eksponowanym oraz ferrat. Warsztaty poprowadzą międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy IVBV UIAGM zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich.

Szkolenia odbędą się w rejonie Mnicha (wspinanie, poruszanie się w terenie eksponowanym) i Tatrzańskiej Kotliny (ABC via ferrat). Poza szkoleniami w Tatrach odbędą się warsztaty wspinaczkowe w skałach prowadzone w partnerstwie z „Integrowaniem przez wspinanie” w Dolinie Lejowej.

Partnerami projektu jest Ministerstwo Rozwoju, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Integrowanie przez Wspinanie, Gmina Miasto Zakopane.

Zapisy na warsztaty ruszą we wtorek 21 lipca na stronie www.akademia-gorska.pl.

 

Poniżej szczegółowy program warsztatów:

ABC VIA FERRAT

Jednodniowe szkolenie obejmuje: sprzęt i przygotowanie, zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się, sytuacje awaryjne – asekuracja liną, opuszczanie.
Prowadzący: Adam Marasek przewodnik IVBV, Ludwik Wilczyński przewodnik IVBV
Miejsce: Tatrzańska Kotlina
Niezbędne wyposażenie uczestników – kask, uprząż, lonża, ubezpieczenie od akcji ratunkowej na terenie Słowacji
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 5 os. na przewodnika

WSPINANIE NA MNICHU

Uczestnicy jednodniowych warsztatów zapoznają się z podstawowymi zasadami wspinaczki w Tatrach.
Prowadzący: Przemysław Cholewa przewodnik IVBV, Wojciech Malawski przewodnik IVBV, Marek Kazior przewodnik IVBV, Jan Muskat przewodnik IVBV
Miejsce warsztatów: Mnich
Niezbędne wyposażenie uczestników – ciepła odzież, kask, uprząż, buty wspinaczkowe, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 2 os. na przewodnika

 

PORUSZANIE SIĘ W TERENIE EKSPONOWANYM

Uczestnicy warsztatu zapoznają się z podstawowymi zasadami nawigacji i orientacji w terenie, poruszania się w terenie wysokogórskim, używania liny.
Prowadzący: Tomasz Mikołajczyk przewodnik IVBV, Piotr Konopka przewodnik IVBV
Niezbędne wyposażenie uczestników – ciepła odzież, kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020
Maksymalna ilość uczestników 4 os. na przewodnika

 

WSPINACZKA SKAŁKOWA IPW

W Dolinie Lejowej pod opieką doświadczonych instruktorów Integrowania przez Wspinanie uczestnicy będą mieli okazję postawić swoje pierwsze kroki w skałach. Podczas warsztatów zaprezentowany zostanie podstawowy sprzęt wspinaczkowy oraz metody poprawnego wiązania do uprzęży, a także zasady asekuracji. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami techniki wspinaczkowej oraz z zasadami bezpieczeństwa i etyki wspinania w skałach. Nad wszystkim będą czuwać licencjonowani instruktorzy. Na czas warsztatów instruktorzy zapewniają pełny sprzęt wspinaczkowy, wraz z butami.
Prowadzący: Paweł Zieliński instruktor wspinaczki skalnej
Miejsce: Dolina Lejowa
Niezbędne wyposażenie uczestników – ciepła odzież (oraz jeśli uczestnik posiada własny sprzęt: kask, uprząż, 3 zakręcane karabinki, przyrząd zjazdowy, rep.)
Transport we własnym zakresie
Termin: 29 i 30 sierpnia 2020 w godz. 9.00-13.00 oraz 14.00-18.00
Maksymalna ilość uczestników 6 os. na instruktora