Moc Gór Festiwal

Boulderowy Puchar Europy Seniorów w Krakowie – 6-8 sierpnia 2021

Boulderowy Puchar Europy Seniorów w Krakowie – 6-8 sierpnia 2021

Karuzela międzynarodowych zawodów wspinaczkowych rozkręciła się na dobre. Po dłuższej pandemicznej przerwie mieliśmy okazję podziwiać w tym roku już czołowych zawodników z całego świata na pucharowych deskach we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczkowych.

Przed nami w najbliższym czasie jeszcze wiele emocji sportowych. Dzień po debiucie wspinania na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio uwaga fanów zmagań wspinaczkowych przeniesie się do Krakowa, gdzie w dniach 6-8 sierpnia rozegrany zostanie Puchar Europy Seniorów we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w konkurencji bouldering.

Krakowski Avatar gościł będzie czołowych wspinaczy Starego Kontynentu. Już teraz na listach startowych widnieje niemal 100 nazwisk z 17 krajów. Zapisy trwają do 27 lipca, więc z pewnością lista uczestników jeszcze się wydłuży.

Już teraz na listach startowych widnieją znane wspinaczkowe nazwiska. Swój udział zapowiedziała wielokrotna medalistka Pucharów Świata w boulderingu Fanny Gibert, zwyciężczyni tegorocznej edycji Pucharu Świata w Briancon w konkurencji prowadzenie Eliska Adamovska oraz znani nam wszystkim ze startów w licznych polskich imprezach wspinaczkowych Serhii Topishko, czy Roland Rugens.

Na zawodach będziemy mogli oglądać również występy reprezentantów Polski. W tym momencie na liście startowej widnieje 12 polskich nazwisk: Maria Lipkowicz, Bianka Janecka, Daria Nawój, Kinga Pałka, Monika Błachut, Arkadiusz Millan, Szymon Zalesiński, Kamil Gomółka, Olaf Malinowski, Paweł Jelonek, Piotr Niźnik oraz Jakub Ziętek.

Gospodarzem największego tegorocznego wydarzenia wspinaczkowego w Polsce będzie nie kto inny, jak doświadczony w organizacji najważniejszych imprez krajowych rangi mistrzowskiej i pucharowej – krakowski Avatar.

Harmonogram zmagań kształtuje się następująco:

Sobota, 7 sierpnia:

9.00 – eliminacje mężczyzn

16.00 – eliminacje kobiet

Niedziela, 8 sierpnia:

11.00 – półfinał kobiet i mężczyzn

18.00 – finał kobiet i mężczyzn

Ze względu na przepisy związane z pandemią COVID-19 zawody muszą odbyć się bez udziału publiczności, jednak już teraz zapraszamy Was na relację livestream. Więcej szczegółów o planowanym livestreamie niebawem.

O wartościowe nagrody dla uczestników zadbają nasi sponsorzy – Wild Country, Evolv.

Bieżące informacje o zawodach można śledzić na naszym wydarzeniu na FB – tutaj.