Moc Gór Festiwal

Warsztaty outdoorowe

26.06.2021

fast hiking

Fast Hiking jest formą szybkiego przemieszczania się po górach, stanowiącym pomost pomiędzy zwykłym wędrowaniem a biegami górskimi. Dzięki tej idei, połączonej z filozofia light&fast jesteśmy w stanie pokonać dużo więcej terenu i maksymalnie wykorzystać nasz czas w górach. Podczas zajęć skupimy się na efektywnym pokonywaniu terenu w tempie dostosowanym do własnych możliwości, wykorzystaniu kijków trekingowych w trakcie podejścia oraz nauczymy się zbiegać w dół tak, aby odciążać kolana. 

~6h        

5-10    

200 zł/os./dzień

Paulina Figura

mały plecak do 25l, odpowiedni do pogody panującej w dniu wydarzenia ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, lekkie buty (najlepiej biegowe trailowe), kijki trekingowe lub dedykowane biegom górskim, jedzenie i picie

paulina figura

Przewodnik Tatrzański oraz wieloletnia zawodniczka narciarstwa wysokogórskiego i członkini kadry narodowej w tej dyscyplinie. Zawodowo i życiowo związana z Tatrami. Odkąd pamięta spędza swój czas aktywnie, wspinając się, jeżdżąc na nartach czy biegając.

zapisz się

26.06.2021 / 27.06.2021

rowery enduro

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów.

~4-5h        

10    

100 zł/os./dzień

Marcin Bukowski

sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan i łokci

Marcin Bukowski

Pasjonat sportów górskich w tym rowerowego enduro. Założyciel Stowarzyszenia Rowerowe Podhale i uczestnik zawodów rowerowych enduro. Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego: - kliknij i przekonaj się.
Więcej:

zapisz się

26.06.2021

Orla perć nie tylko dla orłów

Orla Perć to najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański.

~6-7h        

200 zł/os./dzień

Michał Ślusarczyk

plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe / do chodzenia po górach

Michał Ślusarczyk

Rodowity Zakopiańczyk, Przewodnik Tatrzański (od 2011), Ratownik Ochotnik TOPR (od 2010). Zimą pracuje jako instruktor freeride’u i razem z Freeride Academy przemierza góry całego świata. Z zamiłowania podróżnik, który nie stroni od dobrego towarzystwa i dobrej zabawy.
Więcej:

zapisz się

26-27.06.2021

TATRA GIRLS - AKTYWNY WEEKEND TYLKO DLA DZIEWCZYN

Aktywny wypoczynek dla duszy i ciała w damskim gronie. Dwa dni wycieczek górskich okiem Przewodniczek Tatrzańskich oraz wieczorne zajęcia jogi w plenerze prowadzone przez Asię z Joga Mudra Pod Tatrami. Wyjścia w góry będą dopasowane do kondycji i predyspozycji uczestniczek, a wieczorne tańce w Szałasie na Polanie będą miały charakter koedukacyjny.

~6-8h                                                 

12                                                  

430 zł/os./weekend               

Ewa Stopka, Agnieszka Szymaszek

plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe / do chodzenia po górach

Tatra Girls to projekt stworzony przez Przewodniczki Tatrzańskie – Ewę Stopkę i Agnieszkę Szymaszek, czyli dziewczyny dla dziewczyn. Aktywne  obozy dla kobiet w Tatrach inspirowane potrzebą bycia w górach i mocą kobiecej energii. Wspólne wędrowania, narty, joga, kąpiele w górskich potokach to nie tylko aktywność, ale też ciekawe spotkania, rozmowy, inspiracje i motywacja jaką dajemy sobie nawzajem. Bo kobieta jest siłą!

zapisz się